Restore Your Joyful Heart
Restore Your Joyful Heart
Revitalizing Prayers and Practices for Parents and Caregivers
Author: Allie Johnston
Reading this short booklet is like talking to a wise and trusted friend. Allie Johnston, a parent herself, understands many of the demands on today’s parents and offers honest reflections on how she has created simple, healthy habits that bring order, peace, and a little sanity to each day. Each reflection includes a prayer and a “soul feeder,” a concrete suggestion for putting a new idea into practice. A marvelous book for parents and caregivers to renew, refresh, and restore.
24 pages
5.5" x 8.5"
Click here for sample pages
Couldn't load pickup availability

New Releases
-
Walking with Mary through Light and D...
Reflections and Prayers to Uplift You...
Regular price $2.95Regular priceUnit price / perSale price $2.95 -
Lent 2026 for Kids Jesus Is Always wi...
Daily Thoughts, Activities and Prayers
Regular price $1.95Regular priceUnit price / perSale price $1.95 -
Totally Lent! 2026 (Intermediate)
A Kid's Journey to Easter
Regular price $8.95Regular priceUnit price / perSale price $8.95 -
Cuaresma 2026 Un Camino Para El Alma
Reflexiones, acciones y oraciones par...
Regular price $1.95Regular priceUnit price / perSale price $1.95 -
Living with Christ April + Holy Week ...
Holy Week & Easter Liturgical Content
Regular price $4.95Regular priceUnit price / perSale price $4.95 -
Totally Lent! 2026 (Teens)
A Teen's Journey to Easter
Regular price $8.95Regular priceUnit price / perSale price $8.95 -
Totally Lent! 2026 (Primary)
A Child's Journey to Easter
Regular price $8.95Regular priceUnit price / perSale price $8.95 -
Lent 2026 for Families Hearts Full of...
Daily Reflections, Actions and Prayers
Regular price $1.95Regular priceUnit price / perSale price $1.95 -
Lent 2026 A Time of Grace and Peace
Daily Reflections, Actions and Prayers
Regular price $1.95Regular priceUnit price / perSale price $1.95 -
Lent 2026 A Journey for the Soul
Daily Meditations, Actions and Prayers
Regular price $1.95Regular priceUnit price / perSale price $1.95