Collection: Creative Communications for the Parish

Creative Communication for the Parish partners with ministry leaders to develop resources for those serving the parish, in the pew, at school, at home, and in the community. Creative inspires and encourages all people to grow closer to God and to share their faith through timely, imaginative, Christ-centered resources.
-
Trust in the Lord
Lent Daily Devotions for Families
Regular price $1.99Regular priceUnit price / perSale price $1.99 -
A Path in the Wilderness
Praying Through Lent with the Desert ...
Regular price $1.99Regular priceUnit price / perSale price $1.99 -
The Joy of Salvation
Daily Devotions for Lent
Regular price $1.99Regular priceUnit price / perSale price $1.99 -
No Greater Love
Stations of the Cross for Teens and Y...
Regular price $1.99Regular priceUnit price / perSale price $1.99 -
Drawn to the Cross
Daily Devotions for Lent
Regular price $1.99Regular priceUnit price / perSale price $1.99 -
It's A Glorious Mystery
Devotions and Detective Work for Lent...
Regular price $2.19Regular priceUnit price / perSale price $2.19 -
La Fe Viva Cuaresma
Devociones catolicas diarias
Regular price $1.99Regular priceUnit price / perSale price $1.99 -
The Cross And Me
Daily Devotions for Lent
Regular price $1.99Regular priceUnit price / perSale price $1.99 -
Whole Heart Children's Family Collection
Regular price $79.00Regular priceUnit price / perSale price $79.00 -
Lent 2021 Spanish Prayer Card
Regular price $9.50Regular priceUnit price / perSale price $9.50 -
Peace Be With You! Card
Regular price $0.74Regular priceUnit price / perSale price $0.74 -
Lenten Tabletop Window Calendar
Regular price $2.19Regular priceUnit price / perSale price $2.19 -
What Do I Wonder About This Lent? Tri...
Regular price $2.59Regular priceUnit price / perSale price $2.59 -
A Bread Box Offering
Regular price $1.29Regular priceUnit price / perSale price $1.29 -
Lent Sticker Roll
Regular price $7.99Regular priceUnit price / perSale price $7.99 -
I Was Lost and Now I'm Found
Regular price $1.99Regular priceUnit price / perSale price $1.99